Bitcoin prievartavimas


Pro 1, Teismui perduota ypatingo visuomenės dėmesio sulaukusi baudžiamoji byla, kurioje pareikšti kaltinimai dėl neteisėto informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo, šios informacijos atskleidimo ar panaudojimo, neteisėto prisijungimo prie informacinės sistemos, neteisėto disponavimo įrenginiais, programine įranga, slaptažodžiais, kodais ir kitokiais duomenimis bei dėl turto prievartavimo.

Šis didelės apimties ir sudėtingas tyrimas pradėtas po to, kai į Kauno policiją m. Atsižvelgiant į galimai įvykdytos nusikalstamos veikos sudėtingumą, tyrimo apimtis bei žalą netrukus šį tyrimą perėmė Lietuvos kriminalinės policijos biuras ir Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamentas.

Pradėjus tyrimą buvo nustatyta, kad neteisėtai prisijungus bitcoin prievartavimas prievartavimas minėtos klinikos kompiuterinės duomenų sistemos buvo užvaldyti 24 tūkstančių pacientų anketiniai bei sveikatos duomenys.

Kaip veikia virtuali valiuta? Trumpas: bitkoinas ir kriptovaliutos negali būti laikomi pinigais ar-v. Tačiau ar iš tiesų kriptovaliutos yra ateitis, apie kurią svajojame?

Kruopščiai tikrindami įvairias versijas bei intensyviai rinkdami su įvykio aplinkybėmis susijusius duomenis pareigūnai netrukus nustatė tris įtariamuosius. Visi jie — metų amžiaus Lietuvos piliečiai, gyvenantys Kaune, gerai išmanantys informacines technologijas.

bitcoins prekybos svetainės forex brokerio indėlis bitcoin

Du iš jų yra IT srities specialistai, vienas yra įgijęs medicininį išsilavinimą. Įtariamieji buvo sulaikyti m. Siekiant, kad nebūtų pakenkta ikiteisminiam tyrimui, du iš jų po sulaikymo buvo suimti, o trečiajam skirtos kitos kardomosios priemonės.

bitcoin cash coinmarketcap nuo bitcoin į usd

Iš pacientų reikalauta susimokėti nuo 50 iki bitcoin prievartavimas, kai kuriais atvejais — iki eurų. Atsižvelgus į tyrimio metu surinktus duomenis kaltinimai turto prievartavimu pareikšti dviems asmenims.

btc investicijų prisijungimas bitcoin arbitražole

Tyrimo metu taip pat buvo nustatyta, kad įtariamieji elektroniniu paštu buvo susisiekę su kai kuriais portalų žurnalistais ir pateikę jiems kelių klinikos pacientų neteisėtai įgytus duomenis: vardą, pavardę, amžių, lytį, gyvenamąją vietą, informaciją apie atliktas klinikoje bitcoin prievartavimas, fotonuotraukas prieš procedūras ir po procedūrų bei kitus.

Aktyviai bendradarbiaujant Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamento prokurorams bei Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnams tyrimo metu buvo apklausta daugiau nei liudytojų, atlikta dešimtys kitų bitcoin prievartavimas proceso veiksmų. Bendra civilinių ieškinių suma — per Eur.

Dauguma civilinių ieškinių — dėl neturtinės žalos padarymo.

btc prekyba ua hala 4 btc

Tyrimo eigoje dviems įtariamiesiems suėmimas buvo pakeistas į bitcoin prievartavimas kardomąsias priemones. Šiuo metu visiems trims yra skirti rašytiniai pasižadėjimai neišvykti, nustatytomis datomis žymėtis teritoriniuose policijos komisariatuose, o dviems iš jų papildomai — paskirti užstatai po 10 eurų.

Kokia ateitis laukia kriptovaliutų ir kas darysis su Bitcoin?

Griežčiausia galima bausmė už tokią nusikalstamą veiką — laisvės atėmimas iki dešimties metų. LR prokuratūros informacija.

bitcoin merch cot ataskaita bitcoin