Užsiima kriptovaliuta


Kas geriau: visiškas anonimiškumas ar skaidrumas?

Martynas Pelenis. Klausimas, neduodantis ramybės apskaitininkams: kriptovaliuta Nuoroda nukopijuota aA Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, šiuo metu dėmesį kausto kriptovaliutos.

ar bitcoin turi vertę bitcoin bear rinkos dienoraščiai

Net ir mažai apie jas žinantys žmonės seka bitkoino kursą, dalijasi prognozėmis apie jo ateitį. Martynas Pelenis © Asmeninio albumo nuotr.

TOP 10 bankų/mokėjimo įstaigų Lietuvoje, pagal draugiškumą kriptovaliutoms

Dėl atsiskaitomojo kriptovaliutos pobūdžio, leidžiančio nuslėpti tapatybę, daug kas šį instrumentą traktuoja kaip pinigų plovimo priemonę. Nelegalūs verslai, savaime suprantama, mažiausiai suka galvą apie apskaitą.

O kokioje balanso eilutėje apskaityti kriptovaliutą legaliu verslu užsiimančiam juridiniam vienetui? Taigi bitcoin akcijų kaina už akciją apskaitininkų interesas — paprastesnis: vis dar neturime standarto, pagal kurį būtų galima vesti finansinę kriptovaliutos apskaitą.

Kokie mokesčiai taikomi gryninantis kriptovaliutas ir iš jų gautą pelną?

Kriptovaliuta buhalterijoje: kas tai? Daugelio Lietuvos įmonių apskaitininkams problemų kelia jau šio instrumento apibrėžimas.

bitcoin trading patikimos svetainės btc rinkos bch šakutė

Pagal savo prigimtį kriptovaliuta yra skirta būti atsiskaitymo priemone, pinigais. Tačiau pinigai užsiima kriptovaliuta kuriami, leidžiami ir reguliuojami valstybių, o kriptovaliutos — ne. Deja, jis taip pat klaidinantis, nes apskaitos standartuose nurodyta, kad pinigų ekvivalento vertė negali stipriai kisti. Tuo tarpu kriptovaliutų kainų svyravimai yra milžiniški.

btc robotas kur prekybos bitcoin ateities sandoriai

Tiek tarptautiniai, tiek Lietuvos verslo apskaitos standartai VAS neleidžia kriptovaliutos priskirti nei prie pinigų, nei prie pinigų ekvivalentų. Viena iš galimybių — traktuoti kriptovaliutą kaip finansinį instrumentą. Tačiau finansinio instrumento apibrėžimas teigia, kad jo turėtojas turi nenuginčijamą teisę už tą instrumentą gauti kitokį turtą.

Kaip pasidaryti Ethereum‘o mining rig‘ą?

O turint omenyje kriptovaliutą, nėra kitos pusės, institucijos, kuri būtų įsipareigojusi už kriptovaliutą suteikti kitą turtą. Taigi, šis traktavimas joms taip pat nelabai tinka. Kitas kelias — kriptovaliutas traktuoti kaip ilgalaikį nematerialųjį turtą. Bet ir tokiu atveju trūktų tikslumo, mat užsiima kriptovaliuta apibrėžimą šis turtas verslui turėtų teikti ilgalaikę naudą.

Dar viena galimybė — balanse kriptovaliutą nurodyti prie atsargų. Toks jos apibūdinimas būtų pakankamai tikslus įmonėms, kurios užsiima prekyba kriptovaliutomis.

Nuorodos kopijavimas

Deja, šis būdas netiktų kita veikla užsiimančioms įmonėms. Detalizuojame aiškinamajame rašte Kadangi Lietuvos bankas viešai skelbia, jog kriptovaliutos Lietuvoje yra neprižiūrimos ir nereguliuojamos, į klausimą, kaip jas apskaityti, oficialaus aiškinimo užsiima kriptovaliuta ir Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnyba prie LR finansų ministerijos.

Kol kas šios institucijos specialistai teikia konsultacinio pobūdžio informaciją. Panašu, kad kol nėra aiškių gairių, standartų ir reguliavimo, įmonės turi laisvę pačios nuspręsti, kur savo apskaitoje nurodyti kriptovaliutas.

bitcoin naudojimas indijoje bitcointalk prekybos signalai

Tokiu atveju, virtuali valiuta apskaitoje užsiima kriptovaliuta būti registruojama pagal jos turinį ir ekonominę prasmę. Reiktų žiūrėti į įmonės veiklos pobūdį, atsižvelgti, kokią reikšmę joje užima kriptovaliutos, ir spręsti, kurioje balanso eilutėje būtų geriausia užsiima kriptovaliuta pinigai, vertybiniai popieriai, ilgalaikis turtas ar atsargos.

Toks atvaizdavimas reikalingas, kad tretieji asmenys matytų galimas įmonės rizikas ir užsiima kriptovaliuta tikslų vaizdą apie įmonės finansinę padėtį.

ar man reikia paskelbti bitcoin pelną kaip siųsti pinigus iš paypal į bitcoin

Kalbant apie kriptovaliutų apskaitą, labai svarbu nepamiršti, kad finansinė ir mokestinė apskaita yra du skirtingi dalykai. Jei mokestinės apskaitos ypatumai yra daugmaž aiškūs, finansinėje apskaitoje klaustukų yra likę labai daug.

Lietuvoje atsiranda daugiau teisinio aiškumo dėl kriptovaliutų

Užsiima kriptovaliuta, kalbant apie virtualiųjų valiutų žetonų platinimo ICO apskaitą, tų nežinomųjų yra dar daugiau. Tačiau tai — atskira tema. Tokia aiškiai neapibrėžta situacija gali reikšti tik viena — panašūs projektai yra padidintos rizikos, nes tretiesiems asmenims sudėtinga matyti realią situaciją bendrovių finansuose. Užsiima kriptovaliuta spekuliacinių galimybių šiandien išaugęs susidomėjimas kriptovaliutomis ateityje gali ir nuslūgti, tačiau neabejoju, jog kriptovaliutos niekur nedings.

Galbūt šiems vienetams bus sukurti nauji apibrėžimai ir apskaitos standartai. O kol atsakingos institucijos nėra pateikusios savo vertinimų dėl kriptovaliutos traktavimo, įmonėms savo apskaitoje tenka vadovautis tradiciniais teisingumo, protingumo ir sąžiningumo kriterijais.

  • Kurie bankai Lietuvoje draudžia, o kurie leidžia
  • Lietuvoje atsiranda daugiau teisinio aiškumo dėl kriptovaliutų - marksistai.lt
  • Martynas Pelenis. Klausimas, neduodantis ramybės apskaitininkams: kriptovaliuta - DELFI Verslas

Viskas apie pinigus. Finansų konsultantė atsako Reikia patarimo, kaip planuoti išlaidas, kaip sutaupyti, o gal — kaip daugiau uždirbti?

Užduokite klausimą nepriklausomai finansų konsultantei Ievai Jazavitienei. Atsakymų ieškokite Delfi Plius. Prioritetas teikiamas specialisto atrinktiems klausimams. Klausimas, neduodantis ramybės apskaitininkams: kriptovaliuta Nuoroda nukopijuota Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, užsiima kriptovaliuta jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Delfi Plius Joana Balčiuvienė.